Rowery

Dla naszych gości wypożyczamy bezpłatnie rowery!
Amatorom wypoczynku na świeżym powietrzu proponujemy wycieczki rowerowe po stronie czeskiej jak i polskiej.

Ognisko u blasku gwiazd

Przygotowaliśmy miejsce za stawem na kameralne ognisko.
Dużą przyjemnością jest przesiadywanie przy ognisku wpatrując się w blask gwiazd…

Od czterech noclegów ognisko gratis.

Cena ogniska 50 zł.

Plac zabaw

Dla najmłodszych Gości przygotowaliśmy plac zabaw z trampoliną, zjeżdżalnią i huśtawkami.
Jest tam też altana wypoczynkowa z grillem.

Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.)

27km od nas

Najwyższy szczyt Gór Stołowych. Wraz z Małym Szczelińcem (896 m) wznosi się 150 m nad Karłowem tworząc szeroki, płaski masyw z licznymi wąskimi szczelinami i głębokimi wąwozami (do 18 m), na dnie których do lata leży śnieg. Trasa na szczyt prowadzi początkowo łagodnie. Później krótkim odcinkiem kamienistej, leśnej drogi następnie schodami, których jest ok.700.

Błędne Skały

14km od nas

Błędne Skały to labirynt szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Wiele skał ma własne nazwy np.: „Skalne Siodło”, „Kurza Stopka”. W pobliżu Błędnych Skał znajduje się „Głaz Trzech Krzyży”. Bloki skalne tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną o niepowtarzalnym uroku, którą zwiedzając często dosłownie przeciskamy się pomiędzy skałami wąskimi szczelinami.

Twierdza Josefov

27km od nas

Kryjąca w sobie labirynt podziemnych korytarzy o łącznej długości 45 km, została zbudowana na polecenie cesarza Josefa II w latach 1780 – 1787. Miała chronić granice kraju przed zaborczymi Prusami. Twierdza jest obiektem interesującym, wyjątkowym zabytkiem budownictwa militarnego z unikalnymi rozwiązaniami technicznymi, bogatą historią i tajemnicami.
Adres: Twierdza Josefov (CZ), Okružní 34, 551-02 Josefov www.pevnostjosefov.cz

Warownia Dobrosov

10km od nas

Budowa dobroszowskiej grupy warownej zwiazana jest z II wojna światowa. W skalnym wnetrzu góry ukryte jest prawie 2 km chodników, które łączą poszczególne obiekty. Na powierzchni sa jednak widoczne tylko trzy – artyleryjski schron Zelený, schron piechoty Jeřáb i schron piechoty Můstek.

Adres: Warowna Dobrošov (CZ), Dobrošov 622, 547-01 Náchod www.pevnost-dobrosov.kvalitne.cz

Skalne Miasto -Adrspach

33km od nas

Są to unikalne bloki piaskowcowe powstałe, podobnie jak pasmo Gór Stołowych w wyniku nierównej odporności skał na wietrzenie, które wymodelowała woda, mróz i wiatr. Przepiękną atrakcją również jest jeziorko, wokół którego prowadzi szlak z punktami widokowymi.
Adres: Adrspach Skalne Miasto (CZ), Dolní Adršpach č.p. 26, Adrspach www.kudowa.net.pl

Jaskinia Niedzwiedzia

67km od nas

Jedna z największych atrakcji Masywu Śnieżnika to Jaskinia Niedźwiedzia, najdłuższa jaskinia w Sudetach i jedna z większych w Polsce, którą przypadkowo odkryto w roku 1966 podczas eksploatacji kopalni marmuru. Następnie po wielu pracach badawczych, geologicznych, górniczych i budowlanych udostępniono dla turystów od 1983 roku.
Adres: Kletno 18, 57-550 Kletno

Ścieżka w obłokach

84km od nas

„Ścieżka w obłokach” zbudowana została na stokach góry Slamník na wysokości 1116 m n.p.m., w pobliżu górnej stacji wyciągu Sněžník. Nie jest to typowa wieża widokowa. Jest to raczej połączenie wieży, promenady spacerowej i zjeżdżalni. Cała konstrukcja składa się z trzech wież, wokół których wije się ścieżka widokowa prowadząca na wysokość 58,5 metra. Wędrując po tej ścieżce w drodze na szczyt pokonujemy odległość 750 metrów oraz 38 m przewyższenia.
Adres: Ścieżka w Obłokach (CZ), , Dolna Morawa www.dolnimorava.cz

Zamek Książ

67km od nas

Zamek Książ jest jednym z największych zamków w Polsce i Europie i jednocześnie największym zamkiem na Dolnym Śląsku. Zbudowany na urwistym skalnym cyplu, na wysokości 395 m n.p.m., otoczony głęboką kotliną porośniętą lasem. Niegdyś nazywany był „perłą Śląska”, a także „zamkiem z bajki”. Położony na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego jest budowlą charakteryzującą się różnymi stylami architektury, posiadającą ponad 400 pomieszczeń.

Adres: Piastów Śląskich 1, 58-306 Wałbrzych

Kaplica Czaszek w Czermnej

Wielki wspólny grobowiec ofiar wojen Śląskich z lat 1740-1742 i 1744-1745 oraz chorób zakaźnych z XVIII wieku. Ściany i sufit kaplicy wyłożone są 3 tysiącami czaszek i kości ludzkich. Pod podłoga spoczywa dalsze kilkadziesiąt (20-30 tys) szczątków ludzi. Kaplica Czaszek to jedyny tego typu obiekt w Polsce i jeden z trzech w Europie.
Adres: Kaplica Czaszek w Czermnej, Tadeusza Kościuszki 42, 57-350 Kudowa-Zdrój www.czermna.pl

Atrakcje

Sudety są doskonałym miejsce do zwiedzenia zarówno latem jak i zimą. O każdej porze roku prezentują się niezwykle pięknie, a na turystów czeka wiele różnych atrakcji – zarówno dla tych, którzy chcą wypocząć ale i także dla tych, którzy szukają wrażeń i chcę spędzić aktywnie czas. Karkonosze są wymarzonym miejscem do uprawiania różnych form sportu i rekreacji.

Teatr pod Blachą
moc wrażeń

w pakietach najkorzystniej
Oferty i pakiety specjalne

Apartamenty u Harrego
w Kudowie-Zdroju

 

Apartamenty u Harrego I Słone 112 b
Apartamenty u Harego II słone 112 c

603 551 208, 661 607 954

harry.kudowa@wp.pl


57-350 Kudowa-Zdrój